Prezenty pod choinkę dla dziecka

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Dekoracji jeszcze nie wyciągam (choć nie ukrywam, że mnie kusi, bo w taką pogodę te światełka dałyby trochę ciepła), ale już myślę o prezentach. Sama nie wiem, dla kogo najciężej jest mi coś kupić – męża czy syna?:) I tak sobie myślę, że to nie głupie, żeby następny post był o prezentach dla faceta, który kocha przeróżne gadżety.

Ale w tym poście będą zabawki dla tego młodszego dziecka:) I są to zabawki, które mamy u siebie i cieszą się największą popularnością. Trzylatek poleca:)

1. LEGO DUPLO
Uwielbiamy klocki lego. Mamy kilka zestawów, z których można wyczarować przeróżne konstrukcje. Najczęściej są to jednak garaże. Dlatego zestaw Lego Duplo Auta 3 – Kawiarnia Flo jest nieodłącznym elementem zabawy. Cena około 170zł.

Super zestawem jest też Lego Duplo Wesołe Miasteczko. Te karuzele i zjeżdżalnie są świetne i można je wykorzystać też do budowania garażu. A zjeżdżalnia to doskonały podjazd dla samochodów:) Cena około 260zł.

2. VTECH TUT TUT AUTKA
Kolejna zabawka, która potrafi zająć malucha na dość długi czas. Testowana też na 6-latku więc myślę, że może długo posłużyć. A jeśli dokupi się dodatkowe tory to możemy się też pożegnać z wolną przestrzenią w pokoju:) Ale czego się nie robi dla chwili dla siebie.

My mamy dwa zestawy. Jeden to garaż z windą, zjeżdżalnią i lądowiskiem dla helikoptera. Dokupiłam do tego kilka zwykłych torów, żeby można było powiększyć drogę. Cena takiego garażu to około 340zł.

Ostatnio zobaczyłam, że pojawiła się jego nowsza wersja.

Kilka tygodni temu dołączył do nas drugi zestaw – plac budowy, z dźwigiem przez który to właśnie ten zestaw musiał do nas trafić:) Połączenie tych dwóch zestawów daje spory obszar do zabawy.

3. PUZZLE GIANT ROAD, ORCHARD
Kiedyś chciałam kupić synowi taki dywanik z drogą. Dobrze, że zwlekałam, bo odkryłam super puzzle, z których samemu można ułożyć drogę. Puzzle są duże, do układania na podłodze. Można ułożyć kilka wariantów. Cena około 70zł.

Oprócz wersji drogowej do kupienia są jeszcze tory kolejowe, stacja kolejowa, miasto i lotnisko. Codziennie można układać inną kombinację.

4. APARAT FOTOGRAFICZNY VTECH KIDIZOOM DUO
Świetny dziecioodporny aparat. Nie jest wodoodporny, ale przeżył już kilka upadków. Nie jest ciężki, zmieści się do małego plecaka.

Ma podwójny wizjer, kolorowy wyświetlacz, możliwość nagrywania filmów, śmieszne efekty do zdjęć, a nawet kilka gier. Z gier nie korzystaliśmy, ale aparat zrobił już dość sporo zdjęć. Trzeba teraz mieć się na baczności, bo nigdy nie wiadomo kiedy paparazzi przyleci:)

Wszystkie budowle muszą być uwiecznione na zdjęciu:)

Ostatnio z powodu choroby głównie siedzimy w domu. I właśnie tymi zabawkami syn potrafi się bawić godzinami. Niedługo postaram się dodać zdjęcia naszych budowli, kombinacji i połączenia tych wszystkich zestawów.

Mam nadzieję, że komuś przyda się ta lista.