Bezpieczna kąpiel dla osób z deficytami w poruszaniu się w dedykowanej wannie

Wersja wanny dla osób z ograniczeniami ruchowymi lub dla seniorów to stały punkt właściwie urządzonej dla nich łazienki. Gwarantuje bardzo wysokie bezpieczeństwo i wspiera samodzielność, co jest najważniejsze w wypadku użytkowania łazienki przez osoby z niepełnosprawnością. Czy będzie to sprawdzona opcja?

Wanna dla niepełnosprawnych – co musisz mieć na uwadze?

Wanny z drzwiami są stuprocentowo odmiennymi modelami wanny od tego, który używamy zazwyczaj. Tego typu wanny, standardowo instalowane w łazienkach, w sytuacji osób z niepelnosprawnościami są znacznie mniej bezpieczne niż przeciętna kabina prysznicowa z bardzo niskim rantem lub odpływem umieszczonym w podłodze. Możliwe wjechanie do kabiny bezpośrednio na wózku sprawia, że pozycja kąpiącego się pozostaje w stu procentach chroniona przed wypadkiem. Jednakże wanna dla niepełnosprawnych to dedykowane urządzenie, które charakteryzuje się szeregiem usprawnień i wyraźnie poprawia bezpieczeństwo. Zainstaluj dopasowaną opcję i daj podopiecznemu komfort higieny osobistej.

Jak nabyć wannę dla podopiecznych z dysfunkcjami ruchu?

Kluczowym parametrem, na który musisz skierować uwagę kupując wannę dla niepełnosprawnej osoby będzie wysokość brzegu. Musi ona być raczej nieduża i pasować do wysokości siedziska w wózku, po to, żeby użytkownik mógł sam się przesiąść do kąpieli. Standardowo wysokość lokuje się w przedziale 45 – 55 cm. Trafionym w punkt modelem okazują się przeważnie wanny z drzwiami. To rozwiązanie daje o wiele więcej komfortu i intymność. Konstrukcja z drzwiami pozwala na użytkowanie podobne do tego, które kojarzy się z klasyczną kabiną prysznicową. Topowe produkty posiadają próg szczególnie obniżony, dzięki czemu burty obejmują niemal całą postać siedzącej osoby. W takim układzie da się zażywać kąpieli w pozycji siedzacej lub na stojąco. W ofercie wytwórców wyszukasz także wanny dla osób z dysfunkcjami ruchu, które wyróżniają się siedzeniami bez możliwości zdemontowania. Ich wadą jest jednak brak szans kąpania się na stojąco.