Drapana a także niedrapana – czymże się różnią typy dresówki?

W minionej dekadzie dresy są jednym z najmodniejszych sortów konfekcji . Sporej grupie z nas dzianina dresowa – czyli dresówka – wytwarza zespolenia nie jedynie ze sportem , ale także z powszechnym okryciem . Elementy wypracowane z tegoż lekkiego surowca wyróżnia się dziś wyszukać chociaż w uroczystych modelach z wybiegów dla modelek .

Cóż charakteryzuje dresówkę ?

Dzianina dresowa może być dostępna w urozmaiconych niuansikach czy krojach , natomiast liczbę na sektorze tegoż materiału może być niezwykle różnorodna . Dobrze się ją nosi , ponieważ jest całkiem przyjazna w użyciu i całkowicie przepuszczalna dla powietrza . Sprawdza się jako materiał tak dla małoletnich , jak i dorosłych .

Jeśli chodzi o zawartość , generalnie dzianina dresowa zawiera bawełnę i domieszkę syntetyków . Cechuje się sprężystością i właściwą wentylacją . Sekret jej powodzenia kryje się w tym, że jest odpowiednia zarówno na chłodne , jak i na cieplejsze okresy . Dresówka bywa zróżnicowana w grubości . Rozróżniamy dwie wersje tego materiału : to dzianina dresowa drapana i niedrapana (pętelkowa) . Inne kategorie , stosowane do dresówki, to typ splotu , gramatura i tajniki składu . Dzianina pętelkowa zwykle zawiera elastan lub lycrę . Natomiast dzianina dresowa drapana często ma domieszkę poliestru, który daje rozciągliwość i trwałość na odkształcenia .

Dresówka drapana

Dresówka drapana to tkanina zwarta objętościowo , mięsista oraz o wysokiej gramaturze . Po lewej stronie ma charakterystyczny , przyjazny meszek . Nadaje się na ciepłe wdzianka , dresy , czapki , szale oraz podpinki . Składniki tej dzianiny to głównie bawełna z zawartością elastanu albo poliestru . Może być również bez udziału włókien sztucznych .

Dresówka pętelkowa

Jest to materiał , który z wierzchu jest gładki , a a na odwrocie posiadający drobne pętelki. Dresówka pętelkowa powinna być miła w kontakcie , niezawodna – może się przydać do rozmaitych rodzajów ubrań . Można z niej uszyć spódnice, czapki, sukienki, szale, tuniki, bluzy, spodnie i , odzież dla niemowląt oraz dzieci. Jeżeli dołączymy do niej trochę elastanu, stanie się rozciągliwa . Bez tych dodatków dresówka pętelkowa jest sztywna i nie rozciąga się . Jedynie od od zawartości dodatków i gramatury uzależniony jest przekrój i stopień usztywnienia dresówki pętelkowej .