I niezawodnym managerom zdarzają się te złe kroki…

Jedynie ktoś, kto nie podejmuje żadnych czynności, nie popełnia błędów. Gdy twierdzimy inaczej, jesteśmy ślepi i głusi na fakty. Błędy zdarzają się zatrudnionym na różnych piętrach biurowców. Jakie jednakże generalnie zdarzają się osobom zarządzającym? Czy coś temu zaradzą szkolenia dla managerów?

Komunikacja (nie) na poziomie

Komunikacja jest potrzebna w większości relacji, również tej zawodowej. Kierowanie bez jasnych dyspozycji i dobrego kontaktu ze swoimi podwładnymi a także resztą działów w pracy jest częstym defektem zbyt pewnych siebie liderów. Wadliwy przepływ wiadomości oraz decyzyjne bezhołowie sprawiają, że rodzą się plotki, waśnie, a nawet dublowanie kompetencji. Komunikację w firmie możemy poprawić za sprawą takich form udoskonalania jak szkolenia dla managerów. To dobra możliwość, by poradzić sobie z fatalną komunikacją, nie tylko zespołową.

Czy racja jest zawsze po stronie managera

Pewna część managerów, nawet tych sterujących niedużymi grupami , uważa się za nieomylnych. Wybiera wyłącznie własne pomysły i zapomina, że to osłabia siłę twórczą, jednocześnie niszcząc w podwładnych inwencję. To, co nie wyszło z głowy szefa, stanie się czyś niewartym zainteresowania. Tak nie zbuduje się skuteczny team I tu ponownie mogą przyjść z pomocą szkolenia dla managerów, które tworzą szansę na zrozumienie, jak pracować zespołowo, w ogóle nie doznając szkody w autorytecie.

Organizacja spotkań to również sztuka

Szczególnie trudną umiejętnością okazuje się prowadzenie interesujących i produktywnych zebrań. Tu pojawia się kolejny błąd managerów. Zero konkretów, dowolność prowadzenia zebrania, a więc i spora chaotyczność. Przez szkolenia dla managerów pojętna grupa kierownicza może się nauczyć, jak prowadzić zebrania.

System motywacyjny

Pomysłowość i efektywność – oto co zdobywa się dzięki wprowadzeniu właściwego systemu motywacji. Zbyt często jednak okazuje się, że managerowie słabo doceniają przełożenie tych aspektów na swoich ludzi. To kończy się zgoła odmiennym efektem.

Mody w zarządzaniu? Nie daj się na to złapać
Zarządzanie, jak każda dziedzina życia, podlega różnym przemijającym modom. Firmy, które przyjmują modne formy zarządzania, nie mogą liczyć na efektywną pracę. W zarządzaniu brakuje przestrzeni na eksperymenty, ponieważ techniki efektywnego zarządzania w zespole są znane od dawna.

Wszystkie powyższe pomyłki łączy to, że można je popełniać w mniejszym natężeniu. Szkolenia dla managerów dobrane do preferencji firm dają możliwość, by się z nimi uporać, zwiększyć efektywność współpracy i w dobrej atmosferze wypracowywać dodatnie saldo.