Nasze pociechy nudzą się zdecydowanie zbyt często…

To częsty obrazek – dzieci domagają się uwagi, a nam brak pomysłu, czym je zająć, aby odetchnąć wieczorem po pracy. Gdy chcemy marzyć o małej sjeście, chcemy, by znalazł się w naszych czterech ścianach ktoś niezastąpiony, na przykład dziadkowie. A może bez wsparcia jesteśmy zdani na niedobór pomysłów? Być może wyjście z sytuacji jest prostsze, niż się spodziewamy.

Co zrobić, gdy latorośl szybko się nudzi?

W dzisiejszych czasach dzieci coraz mniej przychodzą na huśtawki czy zjeżdżalnie na osiedlu, a części z nich nie zadowalają także telefony czy tablety. Książki i popularne dawniej sposoby dziecięcej aktywności słabo się sprawdzają. Także kontakty z rówieśnikami bardzo szybko powszednieją i nie budzą zainteresowania, jeżeli nie wiadomo, co robić. Maluszek staje się najczęściej kapryśny, płacze, nierzadko staje się agresywny, co udziela się rodzicom i może zaowocować naruszeniem domowego spokoju. Czy możemy coś z tym zrobić?

Czym zająć pociechy na co dzień?

Wybór jest tutaj nieograniczony, chociaż trzeba sobie bezpośrednio szczerze powiedzieć, że nie wszystkie metody muszą się naszym najmłodszym spodobać. Warto zacząć od rozmowy z innymi młodymi rodzicami, a jeśli to się nie uda, zaciekawmy latorośl choćby planszówkami, które wypożyczyć można w pobliskiej bibliotece albo domu kultury. Najlepsza gra może nie spełnić oczekiwań, więc miejmy na uwadze wykorzystanie nieocenionej bazy pomysłów, czyli internetu. Na przykład, po wpisaniu w oknie przeglądarki frazy „animacje dla dzieci pomysły” znajdziemy mnóstwo propozycji zabawy dla całej rodziny.

Świetnie jest mieć siostrzyczkę lub braciszka

Dużo łatwiej zadbać o zaangażowanie dziecka, gdy ma ono brata lub siostrę, bo wbrew pozorom im więcej ma się pociech, tym łatwiej znaleźć mnóstwo atrakcyjnych rozrywek. Przykładowo, w licznych rodzinach albo w takich, które sąsiadują z wielodzietnymi, znakomicie sprawdzi się gra o nazwie balony wodą, polegająca na tym, iż uczestnicy łącza się w pary, stają tyłem do siebie mając pomiędzy sobą balon napełniony wodą i ścigają się z linii startu do mety. Wygrywa ta dwójka, która pierwsza dotrze do końca z ocalałymzestawem. Odmian takich zajęć mamy do dyspozycji dużą ilość – każdą łatwo namierzymy w sieci.