Najpopularniejsze benefity dla pracownika, które sprawdzają się w każdej firmie

Można wymienić wiele opcji premii, które służą temu, żeby dodatkowo zmotywować pracownika. Do tych najczęściej pojawiających się możemy zaliczyć głównie prywatną opiekę medyczną, zajęcia sportowe i firma cateringowa. Jakie są pozostałe profity dla pracowników, na czym polegają i jakie mają zalety?

Karnet sportowy dla pracownika – nagroda dla ciała i ducha

Korzystne profity pozapłacowe są najpopularniejszym ze sposobów, którymi pracodawca jest w stanie zatrzymać w firmie największe talenty. W związku z powyższym dobrze jest śledzić, które z nich oferują konkurencyjne marki, a później wprowadzić je też w swojej firmie. Niezwykle popularne są obecnie karnety na zajęcia sportowe i rekreacyjne. Umożliwiają one wstęp do obiektów sportowych, czyli basenów, siłowni i szkół tańca. Zależnie od wybranego wariantu taką kartę można zaoferować zarówno pracownikom, jak i ich bliskim bądź znajomym.

Prywatna opieka medyczna — korzyść dla pracownika i jego rodziny

Coraz szersze grono firm postanawia zaoferować swoim pracownikom pakiet z prywatną opieką medyczną. Jej zakres jest uzależniony od wybranego dostawcy oraz potrzeb pracowników. Przeważnie w pakiecie znajduje się dostęp do najróżniejszych lekarzy i diagnostyki. Zależnie od wersji abonamentu, można takim pakietem objąć także członków rodziny pracownika.

Czy catering firmowy może wpłynąć na jakość pracy?

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę samopoczucia i zwiększenie motywacji do pracy jest zaspokojenie głodu, to żadna tajemnica. Wybierając catering firmowy, pracodawca zapewnia swoim pracownikom pożywny i smaczny posiłek pozwalając zarazem zaoszczędzić mnóstwo czasu poświęcanego na szykowanie jedzenia w domu.

Integracja pracownicza sposobem na zwiększenie efektywności pracy

Wycieczki integracyjne, rozgrywki sportowe oraz przeróżne warsztaty pomagają zmienić atmosferę wśród pracowników. Warto dostarczać pracownikom takich atrakcji regularnie, chociaż co kilka miesięcy. W sytuacji braku czasu bądź problemów z zaplanowaniem takiego eventu najlepiej powierzyć organizację wyspecjalizowanej firmie, w ten sposób na pewno wszystko się uda, a po imprezie zostaną same dobre wspomnienia.

Inwestycja w wiedzę pracownika – najlepszy sposób na rozwój firmy

Wykwalifikowani pracownicy to coś, co może w dużej mierze wpływać na tempo rozwoju marki, a dodatkowo poprawy pozycji na rynku. Inwestowanie w rozwój pracowników jest benefitem, który zawsze jest korzystny dla pracownika i firmy.