Zdecyduj się na salon w ogrodzie zimowym

Kiedy na posesji pojawia się ogród zimowy, wewnątrz nie może zabraknąć wyjątkowego pomieszczenia. Bez dwóch zdań trzeba nabyć dobre sprzęty – najlepszy komplet to sofa ogrodowa, fotele i stolik, przy którym można spotkać się z przyjaciółmi. Kiedy planujesz, aby wewnątrz pojawiły się naprawdę tropikalne klimaty, powinieneś założyć grzejnik. Dookoła egzotyczne krzewy i kwiaty, a ty poczujesz się wyjątkowo nawet zimą. Taki wypoczynek przy kubku z czymś gorącym pod drzewkiem pomarańczowym sprawdza się naprawdę znakomicie. Najbardziej pasują do tego orientalne klimaty z typowymi ornamentami ozdobnymi. Najlepiej dodać trochę oryginalnych gadżetów, takich jak lampiony zapachowe, lampki czy podobne utensylia. Do tego będą pasować tekstylia – poduszki, pledy i narzuty rozmieszczone tu i ówdzie. Nastrój powinien tu być przytulny, zapraszający do relaksującego rozleniwienia.

Czym wypełnić wnętrze ogrodu pod dachem

Większość osób decyduje się na rattan, materiał tradycyjny, który doskonale komponuje się się z zielenią. Ciekawie wygląda substytut rattanu, czyli technorattan, tworzący sprzęty ogrodowe o interesujących bryłach. Zapewnia najwyższe stopień niewrażliwości na zmiany temperatury i wilgotność powietrza. Nie zmienia kształtu i nie odbarwia się poddany działaniu promieni UV i pary wodnej, toteż opłaca się nabyć meble technorattanowe do oranżerii. Odmienny sposób na to wnętrze dają palety, zyskujące drugie życie pod postacią wyposażenia. Szerokie sofy czy narożniki, krzesełka i fotele wyglądają rewelacyjnie. Poza tym mamy donice – do ich wykonania posłużą również palety. Idąc dalej w takim kierunku można umieścić w kilku miejscach skrzynie z drewna, które przydadzą się jako organizery na podręczne drobiazgi. To dość istotne, aby elementy umeblowania nie były ciężkie.

A może ogród zimowy na tarasie?

Gdy nie uznajesz półśrodków, postaw ogród zimowy na tarasie. Nie potrzeba Ci obszernego podwórka, żeby cieszyć się paroma metrami zielonej przestrzeni w środku własnego domu. Konstrukcje będą w nim ze szkła czy przezroczystego tworzywa. Ich zadanie to szczelne zamknięcie tarasu w dopasowaniu z fasadą. Stworzenie domowego nastroju to niezwykle ważna kwestia. W zacisznym miejscu ozdobionym z każdej strony roślinami spędzisz miło czas na rozmowach z najbliższymi i z znajomymi. Poranna herbata i książka czy tablet w rękach przy takim tle to wyjątkowo miłe momenty.